HOLMER SmartTurnInteligentny sposób zawracania

Pierwszy system zarządzania na uwrociach dla kombajnów samojezdnych: SmartTurn po raz pierwszy łączy w kombajnie do buraków mechaniczny system kierowania rzędami i system sterowania na uwrociach TerraControl ze sterowanym GNSS zawracaniem na uwrociach, znanym już z techniki traktorów. Dzięki temu pierwszy raz możliwe jest automatyczne zawracanie na uwrociach – łącznie z wysunięciem i użyciem agregatu wyorującego oraz koniecznymi manewrami kierowania.

 

Wspólny wynalazek firm REICHHARDT i HOLMER rozszerza kombajn Terra Dos T4 o nowoczesną, automatyczną funkcję kierowania i funkcję smart-farming w celu optymalizacji zbiorów buraka i ochrony gleby. System ten został wyróżniony srebrnym medalem niemieckiego towarzystwa rolniczego DLG.

 

1. Sygnał akustyczny informuje o optymalnym momencie dla manewru zawracania. Operator aktywuje system SmartTurn. Terra Dos T4 automatycznie kończy wyorywanie na granicy uprawy i w idealnym czasie podnosi agregat wyorujący.

 

2. Jednocześnie system GNSS przejmuje manewr zawracania. Wykonywana jest przy tym idealna droga zawracania. System steruje automatycznie na właściwy, najbliższy ślad.

 

3. Tam system SmartTurn w idealnym momencie ponownie wpuszcza agregat wyorujący do gleby. Następnie sprawdzony system przycisków kierowania rzędami przejmuje sterowanie maszyny po śladzie. REICHHARDT SMART CONTROL zapisuje wszystkie dane; są one dostępne w celach dokumentacji i analizy.

 

Inteligentny sposób zawracania:

 • Automatyczne sterowanie pojazdu poprzez przycisk GNSS lub przycisk rzędowy – aby operator mógł się całkowicie skoncentrować na kontrolowaniu jakości wyorywania.
 • Zawsze optymalne i najkrótsze drogi jazdy na uwrociu bez niepotrzebnego manewrowania – dla jak największej ochrony gleby.
 • Automatyczne podnoszenie i wpuszczanie agregatu wyorującego w optymalnym momencie – aby redukować ścieranie się materiału i zużycie paliwa
 • Szybkie zawracanie na uwrociach – dla jak najkrótszych czasów obsługi maszyny
 • Automatyczne wpuszczanie agregatu do odpowiedniego rzędu – dla odciążenia operatora i unikania strat zbiorów

 

 

 

 

 

HOLMER DynaFill Pełna orientacja.

System HOLMER DynaFill gwarantuje, że ciężarówki zostaną załadowane zawsze optymalnie i zgodnie z przepisami ustawowymi – duże odciążenie dla operatora i osób odpowiedzialnych za załadunek i transport. Za pośrednictwem lasera na ramieniu przeładunkowym, który rozpoznaje powierzchnię ładunkową ciężarówki, oprogramowanie maszyny otrzymuje informacje na temat stanu załadowania samochodu. Terra Felis w sposób w pełni zautomatyzowany obraca ramię przeładunkowe do właściwej pozycji i zatrzymuje proces ładowania z chwilą, kiedy ciężarówka jest już odpowiednio wypełniona. To inteligentne i niezawodne rozwiązanie dla załadunku buraków.

HOLMER DYNAPROTECT TYLKO LATANIE BARDZIEJ CHRONI GLEBĘ

Jedyny w swoim rodzaju: dzięki asystentowi jazdy HOLMER DynaProtect zarówno gleba jak i uprawy podczas nawożenia są optymalnie chronione. Po wybraniu przez operatora opcji: łąka/zboże ‘’ lub ,,uprawa szeregowa/ściernisko ‘’, system ustawia się automatycznie

 

W terenie system gwarantuje równomierne przemieszczanie się kół, bez przyspieszania – dzięki temu redukuje się straty darni, rosnących roślin, a ryzyko ześlizgnięcia zostaje zminimalizowane.

 

Podczas pracy na zboczach wzrasta bieg osi przedniej – pojazd zostaje ustabilizowany, jednocześnie zapewniając glebie maksymalną ochronę.

 

W przypadku pracy na zboczach w uprawach szeregowych zwiększa się bieg, żeby zagwarantować jazdę po śladzie i ochronę uprawy.

 

Po włączeniu biegu wstecznego , bieg osi przedniej automatycznie zostaje „przerzucony” na oś tylną. Zwiększa to komfort jazdy i gwarantuje mały kąt zawracania. Wszystkie ustawienia są dynamiczne i zależą od podanych informacji, które na bieżąco dostarcza czujnik zawieszenia.

 

W trybie jazdy drogowej domyślnie ustawiony jest bieg zerowy, aby ochronić opony i zminimalizować zużycie paliwa.   

HOLMER EcoPowerinteligenty, oszczędny, o dużej mocy.

Absolutnie wyjątkowym rozwiązaniem w samojezdnych maszynach roboczych jest opracowany przez firmę HOLMER system EcoPower EcoPower optymalizuje pracę silnika wysokoprężnego oraz mapę charakterystyk napędu jezdnego w zależności od aktualnego trybu jazdy (zbiór buraków lub przejazd), obciążenia na napędzie jezdnym, wszystkich napędach zespołów roboczych oraz obciążenia na centralnej przekładni rozdzielczej pomp. W ten sposób gwarantuje optymalne działanie i moc przy jednocześnie minimalnym zużyciu paliwa.

 

 

 • Optymalny punkt znamionowy pracy przy silniku wysokoprężnym, znaczne zwiększenie wydajności wszystkich napędów zespołów roboczych oraz napędu jezdnego niezależnie od od procesu zbioru buraków.
 • Zwiększenie sprawności dzięki większej liczbie pomp i optymalnemu dopasowaniu pompy i zespołu roboczego.
 • całościowa optymalizacja gospodarowania energią.
 • Napędy indywidualne są przy nieużywaniu odłączane w celu zmniejszenia zużycia paliwa.

Agregaty wyorujące firmy HOLMERpo prostu większe zbiory.

Optymalne wyniki wyorywania od 6 do 12 rzędów: automatyczne prowadzenie głębokości HOLMER EasyLift sprawia, że agregaty wyorujące firmy HOLMER są wyjątkowe; operator zbiera to co urosło i to przy zmniejszonym zużyciu paliwa. Materiały wysokiej jakości gwarantują minimalne zużycie, a opracowana przez firmę HOLMER rama szybkosprzęgowa EasyConnect zapewnia przy 9- lub 12-rzędowych agregatach wyorujących operatorowi maksymalne bezpieczeństwo i idealny komfort.

HOLMERSmartDrive

 • Ergonomiczny podłokietnik z pokrętłem sterującym jog dial.
 • HOLMER EasyTouch – komfortowa obsługa maszyny.

  • Funkcja pamięci 6 podstawowych, dających się indywidualnie regulować ustawień maszyny: sucho – normalnie – mokro – pod górę – prosto – z góry.


TerraDAT to program komputerowy zaprojektowany przez firmę HOLMER w celu ułatwienia zarządzania parametrami roboczymi, danymi klientów i danymi maszyny. Umożliwia on w szczególności:

 

 • tworzenie baz danych z klientami i transfer danych przez złącze USB do maszyny,
 • analizę danych dotyczących operatora i zbioru buraków, zestawienia pracy kombajnu i poszczególnych operacji,
 • wykaz wymaganych konserwacji i przypominanie o ich terminach,
 • śledzenie on-line aktualnych danych z wyorywacza w połączeniu z modemem GSM (opcja).

 

 

HOLMEREasyConnect

Opracowana przez firmę HOLMER rama szybkosprzęgowa Easy Connect poszerza znane dotychczas systemy mechaniczne o automatycznie sprzęgane złącze zasilania hydraulicznego i elektrycznego.


Zalety, które przekonują:

 • Większa efektywność wykorzystania maszyny za sprawą krótszego czasu przezbrajania.
 • Zmniejszone ryzyko wypadku dzięki wygodnemu sprzęganiu i rozprzęganiu z kabiny operatora (mechaniczne, hydrauliczne i elektryczne).
 • Dodatkowy komfort dzięki wyeliminowaniu sprzęganych ręcznie, ciężkich i sztywnych elementów.
 • Wyeliminowane ryzyko nieprawidłowego podłączenia przewodów hydraulicznych i elektrycznych.
 • Odciążenie operatora i bezpieczeństwo systemu.

24 GODZINY – 12 RZĘDÓW: HOLMER BIJE REKORD ŚWIATA W WYORYWANIU BURAKÓW!

 

Na targach Agritechnica 2015 firma HOLMER zaprezentowała swój nowy, 12­rzędowy agregat wyorujący HR 12 i natychmiast poddała go trudnej próbie praktycznej:
 
Jak dużą powierzchnię można obrobić w ciągu 24 godzin przy użyciu tylko jednego kombajnu do zbioru buraków cukrowych?
 
W dniu 28 września o godz. 12:01 przystąpiono do próby pobicia światowego rekordu z użyciem wyorywacza HOLMER Terra Dos T4-30 wyposażonego w agregat HR 12. Przez kolejne 24 godziny zespół pod kierownictwem Ediego Richera nie zaznał zbyt wiele snu. Praca na polach należących do Baltic Agrar w Liepen (Meklemburgia-Pomorze Przednie) wymagała ciągłego skupienia.
 
Poświęcenie zespołu opłaciło się: rekord świata w wyorywaniu buraków został pobity! Wyorywacz HOLMER Terra Dos T4-30 z agregatem HR 12 w ciągu 24 godzin zdołał obrobić powierzchnię 85,6 hektara – to niewiarygodne osiągnięcie zarówno sprzętu, jak i całego zespołu!